Καλωσήρθατε στο σημείο συνάντησης των απανταχού γουαδελουπαίων ! Είμαστε μια μκρή αλλά μαχητική ομάδα απο το Περιστέρι και λαμβάνουμε μέρος σε ένα τοπικό πρωτάθλημα 5x5. Εδώ μπορείτε να μαθαίνετε τα νέα της ομάδας αλλά και διάφορα στατιστικά στοιχεία. FORZA GOUADELOUPI !

Τρίτη, Οκτωβρίου 25, 2005

ΟΣΟ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕ ΠΩΡΩΝΕΙ

ΟΣΟ ΜΕ ΠΛΗΓΏΝΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕ ΠΩΡΩΝΕΙ . . .
Πρεμιέρα με ήττα για τη ΓΟΥΑΔΕΛΟΥΠΗ (από Misfits 2-7)

Το πρώτο ματς της χρονιάς δεν εξελίχθηκε με τον καλύτερο τρόπο για την ομάδα μας. Παρά το καλό δεύτερο ημίχρονο και την γενικότερη καλή παρουσία αρκετών παιχτών το τελικό σκορ (2-7) έκανε πολλούς να πιστέψουν ότι η φετινή χρονιά θα είναι μια επανάληψη της προηγούμενης. Ωστόσο, η ομάδα έδειξε αρκετά θετικά στοιχεία -όπως η καλή αμυντική παρουσία στο δεύτερο ημίχρονο αλλά και η πιστοποίηση της καλής φόρμας του έμπειρου επιθετικού Πλιάτσικα- και άφησε ελπίδες για το μέλλον. Στον επόμενο αγώνα (Σάββατο 29/10 με Remal) η ομάδα αναμένεται να αντιμετωπίσει και την ψυχολογική πίεση που δημιούργησε η ήττα αυτή αλλά και το φόβο για μια δεύτερη. Τέλος το ιατρικό δελτίο απέκτησε νέο πρόσωπο αφού ο τραυματισμός του Λοντόρφου Β. του Χ. (χονδροπάθεια στα γόνατα) είναι πλέον οριστικός και δεν θα του επιτρέψει να αγωνιστεί για 1,5 μήνα περίπου. ΓΚΟΛ : ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ 1, ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Β. του Γ. 1
MAN OF MATCH: ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Β. του Γ.