Καλωσήρθατε στο σημείο συνάντησης των απανταχού γουαδελουπαίων ! Είμαστε μια μκρή αλλά μαχητική ομάδα απο το Περιστέρι και λαμβάνουμε μέρος σε ένα τοπικό πρωτάθλημα 5x5. Εδώ μπορείτε να μαθαίνετε τα νέα της ομάδας αλλά και διάφορα στατιστικά στοιχεία. FORZA GOUADELOUPI !

Σάββατο, Οκτωβρίου 29, 2005

ΛΑΤΟΙΝΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣ . . .

ΛΑΤΙΝΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣ . . .
Μεγαλειώδης νίκη με 5-1 για την ομάδα μας επί των Αναρχοαυτόνομων !

Τι κι’ αν πολλοί ξέγραψαν την ομάδα μας από την πρώτη αγωνιστική, τι κι’ αν ξύπνησαν μνήμες και φαντάσματα από την περσινή εφιαλτική χρονιά, τι κι’ αν για άλλη μια φορά η διαιτησία ήταν εναντίον της, η ΓΟΥΑΔΕΛΟΥΠΗ τους διέψευσε όλους με τον καλύτερο τρόπο ! Οι παίκτες της έκοβαν, έραβαν και επιτέλους σκόραραν κατά βούληση μέσα στον αγωνιστικό χώρο ! Από την αρχή του αγώνα οι παίκτες έδειξαν τα δόντια τους. Ήδη, στα πρώτα 5 λεπτά είχαν χαθεί 4 κλασικές ευκαιρίες χωρίς να απειληθεί η εστία μας και όλα έδειχναν ότι αυτό το ματς είναι διαφορετικό. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου επιτέλους ήρθε το γκολ ! Μετά την ασθενή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα στο σουτ του Δημόπουλου Σ. ο serial killer Πλιάτσικας με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα να αναπαυτεί στη δεξιά γωνία της εστίας. Κάπου εκεί τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο οι παίκτες της ΓΟΥΑΔΕΛΟΥΠΗΣ δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Με διαρκή επιθετικό προσανατολισμό και πιεστική άμυνα οδήγησαν το ματς εκ του ασφαλούς. Ακολούθησαν τα γκολ των Τούντα (2), Πλιάτσικα αλλα και η μείωση του σκορ από τους Αναρχοαυτόνομους για να έρθει το γκολ του Λοντόρφου Φ. που έκλεισε το σκορ. ΓΚΟΛ : ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ 2, ΤΟΥΝΤΑΣ 2, ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Φ. 1
MAN OF THE MATCH: ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΙΚΤΩΝ : ΦΟΡΜΑ ΓΚΟΛ
ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Β. ΤΟΥ Χ. : 6,25 – ΔΑ 0
ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Β. ΤΟΥ Γ. : 8,5 – ΔΑ 1
ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Φ. : 6,75 – 7 1
ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ : 7,5 – 8,5 3
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ. : 5ΔΜΚ – 5ΔΜΚ 0
ΤΟΥΝΤΑΣ : 5,5 – 8 2