Καλωσήρθατε στο σημείο συνάντησης των απανταχού γουαδελουπαίων ! Είμαστε μια μκρή αλλά μαχητική ομάδα απο το Περιστέρι και λαμβάνουμε μέρος σε ένα τοπικό πρωτάθλημα 5x5. Εδώ μπορείτε να μαθαίνετε τα νέα της ομάδας αλλά και διάφορα στατιστικά στοιχεία. FORZA GOUADELOUPI !

Τρίτη, Νοεμβρίου 08, 2005

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ . . .

Επιτέλους αυτή η ομάδα μπορεί και πρέπει να πρωταγωνιστήσει ! (ΓΟΥΑΔΕΛΟΥΠΗ-ΓΙΑΤΟΠΟΚΑ 3-4)

Πολλοί θα έλεγαν για το προχθεσινό ματς ότι “ κοιμήθηκε ο θεός “ ! Δύο δοκάρια άλλωστε δεν είναι και λίγα και μάλιστα σε ένα ματς που κρίθηκε στο γκολ. Ωστόσο, δεν μπορούν να υπάρχουν δικαιολογίες. Από ένα ματς όπου δέχεσαι γκολ από δικά σου λάθη και σκοράρεις με το σταγονόμετρο δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις. Επιτέλους, η ομάδα πρέπει να βγάλει από πάνω της το παλτό της μιζέριας και της κατωτερότητας και να αποδώσει τα αναμενόμενα. Δεν χωράνε βαθιές μπαλιές, άσκοπες τρίπλες, βεβιασμένες πάσες και σουτ από τα 30 μέτρα σε μία ομάδα με μεγάλες ικανότητες και φιλοδοξίες σαν τις δικές μας. Είναι πια στο χέρι των παικτών να αποδείξουν ότι η νίκη της 2ης αγωνιστικής δεν ήταν ένα απλό πυροτέχνημα. Στο αγωνιστικό σκέλος η ομάδα αν και προηγήθηκε με γκολ του Τούντα -ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της αντίπαλης εστίας- δέχθηκε ένα εύκολο γκολ με εκτέλεση φάουλ από το κέντρο του γηπέδου. Ακολούθησαν άλλα δυο γκολ από πλευράς αντιπάλων και η λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο το γρήγορο γκολ του Λοντόρφου Φ. δεν ήταν αρκετό να ξυπνήσει την ομάδα καθώς με τη συμπλήρωση του 5λέπτου οι Γιατοπόκα σκόραραν εκ νέου. Με το δείκτη του σκορ να δείχνει πλέον 2-4 οι παίκτες έκαναν μια απέλπιδα προσπάθεια να σώσουν την παρτίδα καταφέρνοντας μόνο να μειώσουν στο σκορ (3-4). Τα τελευταία 5 λεπτά ήταν εφιαλτικά γεγονός που αποδεικνύεται από τα δύο δοκάρια και τη σωρεία χαμένων ευκαιριών από πλευράς ΓΟΥΑΔΕΛΟΥΠΗΣ. ΓΚΟΛ : ΤΟΥΝΤΑΣ 1, ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Φ. 1, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Σ. 1
MAN OF THE MATCH: ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Β. ΤΟΥ Γ.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΙΚΤΩΝ :        ΦΟΡΜΑ                      ΓΚΟΛ
ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Β. ΤΟΥ Χ.     :  6,25 – ΔΑ - ΔΑ                                 0
ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Β. ΤΟΥ Γ.      : 8,5 – ΔΑ – 7,5                                    1
ΛΟΝΤΟΡΦΟΣ Φ.                  : 6,75 – 7 – 7                                        2
ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ                    :  7,5 – 8,5 – 6,25                                 3
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Δ.             : 5ΔΜΚ – 5ΔΜΚ – 5ΔΜΚ                      0
ΤΟΥΝΤΑΣ                           : 5,5 – 8 – 7,25                                     3
ΚΟΤΣΑΛΗΣ                         :  6,25 – 7,5 – 5,5                                 0
ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ         : 6,5 – 6,75 – ΖΚ                                  0
ΠΑΝΙΑΣ                              : 7 - 7,5 - 7                                          0
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Σ.               : ΔΑ – 7 – 6,5                                      1
*ΔΑ: δεν αγωνίστηκε